home icon

Psaní průvodního dopisu

Při žádosti o zaměstnání by měl být průvodní dopis odeslán nebo zveřejněn s životopisem. Průvodní dopis by měl zmiňovat vaše znalosti a zkušenosti, které jsou uvedeny v pozici, o kterou se ucházíte. Nezapomeňte, že průvodní dopis by měl doplňovat, nikoli duplikovat váš životopis. Měl by pomoci odpovědět na otázku – Proč bych měl zaměstnat právě vás? Uvědomte si, že průvodní dopis má za úkol vás vyzdvihnout nad konkurenci a poukázat na to, proč by vás měl zaměstnavatel kontaktovat k osobnímu pohovoru.

 

Průvodní dopis by měl být adresován přímo konzultantovi nebo manažerovi zodpovědnému za nábor pozice, o kterou se ucházíte. Dopis by měl být strukturovaný, krátký a jasný. Není třeba více než pár odstavců, jak je uvedeno níže;

 

Odstavec 1: Ve 2 nebo 3 větách – ne více, chcete vysvětlit, proč píšete a o jakou pozici se ucházíte. Zdroj, ze kterého jste se dozvěděli o volné pracovní pozici (internetové stránky, noviny, atd.) a proč máte zájem právě o ni.

 

Odstavec 2: Tento odstavec je obvykle nejdelší, jelikož v něm uvádíte, proč jste právě vy tou správnou osobou pro dané zaměstnání. Vyzdvihněte některé své nejdůležitější zkušenosti a vlastnosti, které se vztahují k vyžadované pozici. Vyberte 2 až 3 body, které chcete rozvést o konkrétní zkušenosti nebo o vlastnosti důležité pro danou pozici. Poskytněte specifické příklady na podporu těchto tvrzení.

 

Odstavec 3: Stručně napište  2 až 4 větyo tom, že byste chtěli dále prodiskutovat vaše zkušenosti a možný přínost společnosti při osobním setkání. Pokud nemáte uvedené kontaktní údaje v hlavičce stránky, měli byste je přidat zde. Nezapomeňte také poděkovat za čas a pozornost, který čtenář věnuje vašemu životopisu.

Mohlo by vás taky zajímat:

Jak napsat správně životopis

Psaní průvodního dopisu

Příprava na pohovor

Nejčastěji kladené otázky během pohovoru

Dunross s.r.o.
Tel: +420 222 723 664
Email: dunross@dunross.cz